Capturas de pantalla

Descripción

(Čeština níže)
NEST - a strategy game for 2 players - remotely resembling chess.
A great bird’s nest is a battlefield. Each player tries to win a fight for the nest by surrounding a small defenseless chick with their various bird soldiers - while trying to protect their own.

How to win?

Victory can only be achieved in one way. You have to surround the enemy’s chicken from all six sides of these hexagons. No matter if it’s surrounded by soldiers of only one team or both - the only important thing is the absolute encirclement on all sides! Which means the immediate victory of a player whose chicken will find at least one free field around itself.

Basic rules
o. Players alternate after each move. You can either cast a new stone or move with already deployed one.
o. The first stone of the starting player belongs to the centre of the battlefield. The first stone of the second player must be placed on the touch of the opponent's first stone.
o. Each newly deployed stone (except the first stone) must only be attached to one's own existing stones and must not touch any opposing ones.
o. Until you deploy the chick (in the third or fourth move), players are only allowed to cast stones, not to move with them. From then on, you can move your stone in one of the ways described below, at your discretion to win the game!
o. All stones must be connected to each other with at least one side, therefore creating a nest. Any move that would violate this rule is not possible (except for one exception - falcon).


-----------------------------------------------------------------------------
Úvod
Jedná se o strategickou hru pro 2 hráče, která může vzdáleně připomínat šachy. Máme zde bojiště, kterým je veliké ptačí hnízdo. Do hnízda se na povel hráčů slétají rozliční ptáci, jelikož se v něm líhnou lahodná kuřátka. Ptačí tým každého z hráčů hned v rané fázi hry jedno vylíhnuté kuřátko kontroluje, avšak to nestačí a tu začíná lítý boj o protivníkovo kuře, na kterém si právě tvoji ptačí vojáci chtějí smlsnout. Tak do boje!
O co ve hře běží
Vítězství lze dosáhnout jediným způsobem a to tak, že obklíčíme protivníkovo kuře - obsadíme ho ze všech šesti stran, které má šestihran. Pokud některé z kamenů kolem poraženého kuřete budou ze stejného týmu, dobře mu tak. Důležité je pouze absolutní obklíčení, které znamená okamžité vítězství hráče, jehož kuře kolem sebe alespoň jedno volné pole najde.

Základní pravidla
o Hráči se střídají po jednom tahu. Tahem může být nasazení nového kamene nebo pohyb s kamenem již nasazeným.
o První nasazený kámen začínajícího hráče patří do středu bojového pole. První kámen druhého hráče je třeba umístit na dotek protivníkova prvního kamene.
o Každý nový kámen (kromě úplně prvního kamene), musí být přiložen pouze k mým již nasazeným kamenům a zároveň se nesmí dotýkat žádného protihráčova kamene.
o. Až do tahu číslo čtyři je hráčům povoleno pouze nasazování kamenů, nikoliv jejich vlastní pohyb. Od čtvrtého tahu dále je možné tah využít jedním ze zmíněných způsobů dle hráčova uvážení.
o. Všechny kameny jsou vždy alespoň jednou stranou žetonu spojeny a dohromady utváří ono hnízdo. Jakýkoliv tah, který by toto pravidlo porušil, není možný.

Novedades

Versión 1.2.2

Now you can show/hide hints.
Watch video tutorial via added link.
Join our fan group on facebook (see our web pages).

Información

Vendedor
Jirina Volkova
Tamaño
27.1 MB
Categoría
Juegos
Compatibilidad
Requiere iOS 10.0 o posterior. Compatible con iPhone, iPad y iPod touch.
Idiomas
Checo, Inglés
Edad
Clasificación 4+
Copyright
© 2018 MrSteerApps
Precio
Gratis

Compatibilidad

  • Game Center

    Reta a tus amigos y consulta las clasificaciones y los logros.

  • Compartir en familia

    Hasta seis miembros de una familia podrán usar esta app mientras la función Compartir en familia esté activada.

Más sobre este desarrollador

Quizás te interese