iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn’t open, click the iTunes icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Do you already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download
iTunes for Mac + PC

Męskie rozmowy nastolatka

This book is available for download with iBooks on your Mac or iOS device, and with iTunes on your computer. Books can be read with iBooks on your Mac or iOS device.

Description

Ośmiu znanych mężczyzn, osiem odmiennych historii.
Izdebski, Kondrat, Kuczok, Santorski, Sawka, Turnau, Zanussi, Zięba - decydują się odpowiedzieć na pytania nastolatka o dorastaniu, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach.

Krzysztof Zanussi: „Trzeba walczyć na miarę własnych sił. Nie wolno rzucać się z krzykiem na barykady, jeśli następnie człowiek stchórzy i ucieknie. To trzeba o sobie wiedzieć z góry: na co mnie stać, jakiej pokusie sprostam, a przy jakiej runę. Czy jestem nie do kupienia, czy to tylko kwestia ceny?”

Jacek Santorski: „Miłość na całe życie to nie pani Sabina czy pan Adam. To jest dyspozycja: gotowość, sztuka i kompetencja.”

Wojciech Kuczok: „W życiu zawsze poszukiwałem bardzo silnych wrażeń, niemal ekstremalnych i nigdy nie miałem trudności, aby je znaleźć. Jednak nadmiar powoduje, że wszystko pospolicieje. Gdy pierwszy raz pocałuje się kobietę, zachwyci utworem muzycznym, zobaczy wschód słońca na grani wysoko w górach… To działa, ale potem pospolicieje. Coraz mniej jest takich pierwszych doświadczeń, pozostaje coraz mniej możliwości, a nawet jeśli się już zdarzają, okazują się być mniejszej siły.”

Marek Kondrat: „Szermowanie patriotyzmem w Polsce osiągnęło dziś taki poziom głupoty, że każdy, kto wziął w czymś udział, jest patriotą. A ja mam zawsze ochotę zapytać: czy mógł zrobić coś innego? Czy w wojsku mógł odmówić zdobywania Monte Cassino? Nie mógł, od razu rozstrzelaliby go pod ścianą. A jak już w końcu udało mu się nie zginąć w wyprawie na klasztor, tak samo bezsensownej jak wszystkie inne wojny, został bohaterem.”

Męskie rozmowy nastolatka
View In iTunes
  • Free
  • Available on iPhone, iPad, iPod touch, and Mac.
  • Category: Biography
  • Published: 11 March 2011
  • Publisher: Jakub Skworz
  • Print Length: 120 Pages
  • Language: Polish
  • Requirements: To view this book, you must have an iOS device with iBooks 1.3.1 or later and iOS 4.3.3 or later, or a Mac with iBooks 1.0 or later and OS X 10.9 or later.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this book.