iTunes

Der iTunes Store wird geöffnet.Falls iTunes nicht geöffnet wird, klicke auf das iTunes Symbol im Dock oder auf dem Windows Desktop.Progress Indicator
Der iBooks Store wird geöffnet.Falls iBooks nicht geöffnet wird, klicke im Dock auf die iBooks-App.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

iTunes wurde auf Ihrem Computer nicht gefunden. Jetzt iTunes holen, um die kostenlose App Kuran-ı Kerim Hatimi ve Türkçe Meali (Tüm Sureler) von Ahmet Eroglu zu laden.

iTunes ist schon installiert? Klicke auf „Ich habe iTunes“, um es jetzt zu öffnen.

I Have iTunes Gratis-Download
iTunes für Mac + PC

Kuran-ı Kerim Hatimi ve Türkçe Meali (Tüm Sureler)

Von Ahmet Eroglu

Öffne iTunes, um Apps zu kaufen und zu laden.

Beschreibung

Her ayet önce Arapça okunmakta sonrada Türkçe meali okunmaktadır. Sadece Türkçe meallini dinlemek yada sadece Arapça okunuşunu dinlemek için mevcut diğer Appmizi indiriniz. Tüm sureleri içerir, wifi ile indirdikten sonra internet bağlantısı gerektirmez.

Kullanın İpuçları:
- SES AZ geliyorsa, ses çubuğunun sağ tarafındaki dikdörtgen butona basıp sesin hoperlör yada kulaklıktan gelmesini seçebilirisiniz!
- İşaretlenenleri listeden silmek için listedeki satırı sola kaydırınız.
- App her açılışta son bırakıldığı yere gitmektedir, onun için 'son dinlenen yere git' butonu kaldırılmıştır.
- App ön planda ise bir sure bitince bir sonraki sureye devam eder, eğer arka planda ise devam etmez.

Kur'an'ı Kerim Türkçe Mealini hazırlayan Prof. Dr. Suat YILDIRIM'a, Meali seslendiren Hayri KÜÇÜKDENİZ'a ve mp3lerin telif hakları sahibi Ajans Yıldırım'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz, Appmizi kullananlardan dualarını rica eder, feyiz ve bereket bulmalarını Cenab-ı Allah'dan niyaz ederiz.

Diğer Applerimize App için http://www.qurantranslations.info

Nasıl Katkıda Bulunabilirsiniz:
- Fark ettiğiniz sorunları bir sonraki versiyonlarda düzeltmemiz için bize bildirirebilirsiniz, arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz, katkıda bulunanlara dua edebilirsiniz.

Önemli Not:
----------
Kur'an-ı Kerim indirildiği arapça dilinde bütün insanlığa Hz. Muhammed (s.a.v.) aracılığı ile gönderilmiş Allah-u Teala sözüdür.

Arapça, sözcükleri çeşitli manalara gelebilen zengin bir dildir. Arapça Kur'an-ı Kerim indirildiğinden bu yana değişmediği halde, değişik dillerde çeviri ve yorumlarını bulabilirsiniz. Bir dilden diğer bir dile çeviri yapıldığında, çeviri yapan kişi, anlamı yorumlamak ve farklı dilbisine sahip olan diğer dilde yorumlamak zorundadır. Çeviriyi yapan, sözcükler ve fikirler diğer dilde tamamıyle aynı şekilde ifade edilemeyeceği için anlamı en yakın şekilde ifade etmeye çalışır. Kur'an-ı Kerim'in herhangi bir çevirisi artık indirildiği mükemmel halini muhafaza etmez ancak çeviriler İslam'ı daha iyi anlamak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynaktır.

İslam'ı daha iyi öğrenmek isteyenlere Kur'an-ı Kerim'in akedemik yorumu olan tefsiri okumalarını şiddetle tavsiye ederiz. Tefsir, bir ayeti açıklarken, arkasındaki nedenlere, Hz. Muhammed'in (s.a.v.) söz ve davranışlarına işaret eder.


English:
======
You can listen the Holy Quran and its Turkish Translation using this App.

All suras are already loaded into the App. No need for internet connection.

App remembers the last moment that was listened. The user can go to that moment with one click.

Please let us know any issues you see with the App so that we can prepare a better version of the App.

Important Note:
------------
In its natural language (Arabic), the Quran is the direct Word of Allah (God) to mankind through the prophet Muhammad (peace be upon him).

Arabic is a very rich language, and words have many shades of meaning. While the text of the original Arabic Quran is identical and unchanged since its revelation, you will find various translations and interpretations. Anytime a translation is done into another language, the translator has to interpret the meaning and render it in the new language, which of course has different rules of grammar. It is, by nature, an approximation of the meaning, since words and ideas cannot be expressed identically in different languages. Any translation of the Quran no longer retains that 'official' and perfect status, however it can be tremendously helpful to people wanting to learn more about Islam.

We would strongly encourage those who want to learn about Islam to also read a scholarly written commentary of Quran (tafseer). A tafseer references to reasons behind a verse, to sayings of prophet Muhammad (peace be upon him) (hadith) and to acts of prophet Muhammad (peace be upon him) (sunnah).
------------

Neue Funktionen von Version 2.30140531

- New release is prepared just to update app store screenshots.

iPhone Screenshots

iPhone Screenshot 1
iPhone Screenshot 2

Kundenrezensionen

Ellerinize saglik

Allah razi olsun

Allah razi olsun

Allah razi olsun

Allah Razi olsun

Tüm emegi gecenlerden Allah Razi olsun, dinledikce Huzurlaniyorum

Kuran-ı Kerim Hatimi ve Türkçe Meali (Tüm Sureler)
In iTunes ansehen
  • Gratis
  • Kategorie: Nachschlagewerke
  • Aktualisiert:
  • Version: 2.30140531
  • Größe: 735 MB
  • Sprache: Englisch
  • Entwickler:

Kompatibilität: Erfordert iOS 6.0 oder neuer. Kompatibel mit iPhone, iPad und iPod touch.

Kundenbewertungen

Aktuelle Version:
Alle Versionen: