iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn’t open, click the iTunes icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Do you already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download
iTunes for Mac + PC

Kur'an'ın Altın İkliminde

M. Fethullah Gülen

This book is available for download with iBooks on your Mac or iOS device, and with iTunes on your computer. Books can be read with iBooks on your Mac or iOS device.

Description

Kur'ân-ı Kerim… Allah(c.c)'ın insanoğluna en büyük armağanı. Kulluğun şuurunu elde edip varlığın idrakine varmanın yegâne anahtarı. İnsanın ve kâinatın sırlarını açığa çıkaran, insanları birbirine yük olmaktan kurtaran, hayatı anlamlı hale getiren ilâhi beyan. 

İnsanoğlunun kadim yolculuğunda ona bahşedilmiş hayat kadar önemli bir emanettir Kur’an.

Hayatı tamamlar, varlığa anlam katar. Yeryüzündeki hiçbir kitap onun kadar kapsamlı ve kuşatıcı değildir. Âlemler onda gizli, o ise varlığın özü gibidir. Her şey, herkes onda kendini bulur. Bulunamayan her ne ise Kur’an-ı doğru okuyamamaktan ve ondan uzak kalmaktan kaynaklanmaktadır. Hadisin ifade ettiği şekilde ‘Kur’an bir vadide, insanlar da bir vadide’’ ise yüce kitabın insanoğluna önemli bir hidayet kaynağı ve yol gösterici olması beklenemez.

Günümüz insanlarının kendilerine ve çevrelerine yabancılaşması kelimenin tam anlamıyla Kur’an’a yabancılaşma ile yakından ilgilidir. Zaman ihtiyarladıkça ve insanoğlu hayatın her kademesinde yeni arayışların peşine düştükçe Kur’an mucizesinin himmet ve gayretine muhtaçtır. Onun her gün gençleşen taze beyanları, her asrın ilim ve fikir insanlarını aydınlatacak, tıkanan ufukları açacak sihirli bir anahtar gibidir.

M. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Kur’an-ın Altın İkliminde isimli kitabı, Kur’an-ı Kerim’i doğru anlama ve onun aydınlığında hem içe hem de dışa dönük yeni keşifler yapmaya zemin hazırlıyor. Tüm devirlere hitap eden ilâhi kelâma bugünden yöneltilmiş orijinal bir bakış sunuyor. Kitabın sayfaları arasında insan 
kendini bir kez daha keşfediyor. Yaratıcının beyanına muhatap olmanın çoşkusunu, ayrıcalığını derinden hissediyor. 

Kur’ân’ın ifade üstünlüğü, üslubundaki mucizelik, kendine has ifade dili ve karakter tasviri, gaybe ait verdiği haberleri, ilmi gelişmelerdeki yön göstericiliği ve insan terbiyesindeki etkisi gibi bir çok bakış açısının ele alındığı kitap, yazarın hayatını adadığı yüce kitabı anlattığı önemli bir şaheser. 

Kur’ân’ın Altın İkliminde, insanı merkeze alan günümüz dünyasının bireysel ve sosyal analizlerini de içinde barındıran bir Kur’ân analizi ortaya koyuyor. Bu bakış açısıyla okuruna yaşananları doğru tahlil etme şansını sunuyor. Kur’ân-ı Kerim’in sırlarını keşfetmede, onun dilini çözmede ve hakikatini yaşamada önemli bir fırsat olarak okurunun karşısına çıkıyor, akla gelen sorulara ve maksatlı sorgulamalara aklı ve kalbi tatmin edici cevaplar veriyor.

Kur’an-ı Kerim’deki sırlı harfler neyi anlatıyor?, Besmele ve Fâtih’a sureleri arasında nasıl bir münasebet vardır?, Kur’an, göğün genişlemesi tabiriyle neyi anlatıyor? Ana rahminde yavrunun oluşmasını, sütün meydana gelmesini nasıl anlatıyor? Kur’an’da bahsi geçen kavimler arasında İsrailoğullarına neden sık sık vurgu yapılıyor? gibi bir çok sorunun ilmi ve edebi yaklaşımlarla ele alındığı kitap aynı zamanda Kur’an’ı doğru ve eksiksiz anlama adına önemli bir rehber. 

İlâhî beyânın enginliğinde yürümek, tıkanan ufukları açmak, hayatı ve kâinatı yeniden tanımak, insanoğlunun kadim macerasından bugüne,bugünden geleceğe aydınlık bir yol bulmak için Kur’an’ın Altın İklimi’nde seyahat etmeye hazır mısınız?

Kur'an'ın Altın İkliminde
View In iTunes
  • 25,00 kr
  • Available on iPhone, iPad, iPod touch, and Mac.
  • Category: Islam
  • Published: 08 March 2012
  • Publisher: The Light Inc
  • Print Length: 594 Pages
  • Language: Turkish
  • Requirements: To view this book, you must have an iOS device with iBooks 1.3.1 or later and iOS 4.3.3 or later, or a Mac with iBooks 1.0 or later and OS X 10.9 or later.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this book.