iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn’t open, click the iTunes icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download the free app Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı? by Eren Sahin, get iTunes now.

Do you already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download
iTunes for Mac + PC

Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı?

By Eren Sahin

Open iTunes to buy and download apps.

Description

##İşte karşınızda çocukluğunuzun kağıt üzerinde oynanan en zevkli ve en zıpır oyunlarından birtanesi. KİM, KİMİNLE, NEREDE, NE YAPTI...

Arkadaşlarınızla birlikte hem eğlenmek, güzel vakit geçirmek, hem de nostaljik anılarınıza dönmek için birebir. Tek yapmanız gereken indirip oynamaya başlamak.

Oyunu oynamayı bilmeyenler için;
Normalde kağıt üzerinde oynarken her sütunda "Kim, Kiminle, Nerede, Ne zaman, Ne yaptı, Kim gördü, Ne dedi" başlıkları bulunurdu.Sırası gelen oyuncu bir alttaki satırda sıradaki sütuna istediğini yazar ve sayfayı yazdığı gözükmeyecek şekilde katlayıp arkadaşına verirdi. En son ne dedi kısmına yazan oyuncu tüm kağıdı açarak herkesin yazdığını bir çırpıda okurdu ve ortaya çok komik replikler çıkardı. Tabiki de kimin neyi yazdığını bilmemek şartıyla. Kağıt üzerinde az da olsa zahmetli olan oyunu bu uygulama ile çok pratik şekilde her sayfada sorulan soruya yazı satırına cevap vererek sonraki tuşuna basarak ilerleyebilirsiniz. En son sayfada bütün yazılanlar tek bir cümle halinde topluca karşınızda olacaktır. Size de sadece okuyup eğlenmek kalacaktır.

Beğenerek oynamanız dileğiyle.

Herhangi karşılaştığınız sorunları ya da uygulamada gördüğünüz eksikleri veya olmasını istediklerinizi sahinappinc@hotmail.com adresine mail atarak bildiriniz. En kısa sürede güncellenerek tekrar hizmetinize sunacağız.


##Here is the most enjoyable and most madcap games of childhood played on paper.

To have fun and have a good time with friends, but also the perfect place to return to the nostalgic memories. Simply download and start playing.

For people who don't know play the game;
Normally, when playing on the paper,there were "Who, Whom, Where, When, What did they do, Who saw, what did say" titles in each column.When started game, player wrote whatever he/she wants on first column and fold paper for not visible for other players. Then every player wrote something. After all players written, the last player opened the paper and read all sentences in once. Pulled out very funny sentences. Provided of course not knowing who wrote what. On paper a little bit troublesome while playing, other way a very practical way with this application by responding to the next line of text on each page by pressing button to the question asked. The last page will be in front of all the written collectively in a single sentence. We will only read and enjoy.

Hope to play liking.

Any deficiencies or problems you encounter or any negative points or what you want to see at application, be notify by email at sahinappinc@hotmail.com. The service will again be updated as soon as possible.

What's New in Version 1.1

##
Logo değişikliği
Uygulama isim değişikliği

##
Logo change
App name change

iPhone Screenshot

iPhone Screenshot 1
iPhone Screenshot 2
iPhone Screenshot 3
iPhone Screenshot 4
Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı?
View In iTunes
  • Free
  • Category: Entertainment
  • Updated:
  • Version: 1.1
  • Size: 1.5 MB
  • Language: English
  • Developer:

Compatibility: Requires iOS 5.1 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for the current version of this application.