iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn’t open, click the iTunes icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Do you already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download
iTunes for Mac + PC

Przetwory i Marynaty

Tradycyjna Kuchnia Polska

This book is available for download with iBooks on your Mac or iOS device, and with iTunes on your computer. Books can be read with iBooks on your Mac or iOS device.

Description

Czasy, kiedy przygotowanie domowych przetworów było po prostu koniecznością dawno juą minęły. Dziś smażenie konfitur, przyrządzanie soków, wekowanie marynat to modne hobby, a jaka przyjemność smakowania domowych specjałów!
Przygotowaniu przetworów domowych poświęcamy się szczególnie w lecie. Mogą to być owoce, warzywa, grzyby czy też inne płody leśne - wszystko w jakiś sposób można zakonserwować. Dzięki temu, w okresie zimowym wystarczy sięgnąć na półkę w spiżarce lub zejść do piwnicy, a nasza zachcianka zostanie zaspokojona. w ten sposób w zimowe dni nie jesteśmy skazani na brak warzyw i owoców.
Owoce i warzywa stanowią podstawowy element w żywieniu człowieka, przede wszystkim dzięki zawartości witamin, zwłaszcza witaminy C oraz składników mineralnych. Sporą zaletą owoców i zieleniny jest również prawie zerowa zawartość tłuszczu, natomiast bardzo wysoka potasu i składników mineralnych. Owoce i warzywa, które chcemy przechować, w większości sami uprawiamy w ogródkach lub na działkach; mamy przy tym pewność, że nie rosną w ziemi nawożonej chemicznie.
Przetwory domowe to nie tylko warzywa i owoce, ale także i grzyby, które dzięki swoim walorom smakowym, są równie cennym i popularnym elementem polskiego menu.
Ich zaletą jest przede wszystkim smak i zapach. Jedynym niebezpieczeństwem, jakie może nieść spożywanie grzybów, jest niedostateczna wiedza na ich temat wśród zbieraczy, Dlatego w publikacji podajemy trochę informacji o grzybach jadalnych i sposobie ich zbierania oraz przetwarzania.

Przetwory i Marynaty
View in iTunes
  • £1.49
  • Available on iPhone, iPad, iPod touch, and Mac.
  • Category: Regional & Ethnic
  • Published: 19 July 2011
  • Publisher: O-press
  • Print Length: 144 Pages
  • Language: Polish
  • Requirements: To view this book, you must have an iOS device with iBooks 1.3.1 or later and iOS 4.3.3 or later, or a Mac with iBooks 1.0 or later and OS X 10.9 or later.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this book.