iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn’t open, click the iTunes icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Do you already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download
iTunes for Mac + PC

Francouzská Kuchyně (Czech Edition)

Světová Kuchyně (v České)

This book is available for download with iBooks on your Mac or iOS device, and with iTunes on your computer. Books can be read with iBooks on your Mac or iOS device.

Description

Jídlo zaujímá v životě Francouzů významné místo. Kvalita pokrmů je spojena s velmi pečlivým výběrem surovin. Zodpovědný kuchař se nevypraví pro maso nebo zeleninu do supermarketu. Pokud je to jen trochu možné, zakoupí je na blízkém trhu nebo u známého solidního prodejce.
Neméně důležité je použití naprosto čerstvých produktů. Zeleninové pokrmy se velmi často podávají samostatně, a to i před hlavními chody. Nejčastěji se jedná o hlávkový salát s olivovým olejem, octem a česnekem nebo s různými omáčkami.
Francouzi jedí třikrát denně. Jejich snídani tvoří káva, čaj nebo čokoláda, rohlík, chléb s máslem a džemem. Obědvají po poledni. Oběd se skládá z několika chodů: předkrmu, hlavního chodu, sýrové mísy, dezertu a kávy. K večeři si Francouzi rádi dávají lehká zeleninová jídla, saláty s trochou libového masa. Polévky se podávají pouze k slavnostnímu obědu. Je dobré vědět, že Francouzi nemají ve zvyku jíst během dne mezi jídly. Francie je proslulá velkým množstvím sýrů. Lze vybírat ze 400 druhů. „Dobré jídlo završí kousek dobrého sýra” – tvrdí Francouzi. K chutnému jídlu patří neodmyslitelně víno, které je zde pořád nejpopulárnějším nápojem, i když se stále častěji k jídlu podává pivo, hlavně kvůli nižšímu obsahu alkoholu.
Nositeli dlouholetých tradic ve francouzské kuchyni jsou jednotlivé regiony se svou jinakostí a specifickými chutěmi, jež se utvářely během mnoha staletí. Královstvím té pravé francouzské kuchyně je každá francouzská domácnost a každá hospodyňka, která připravuje jídla podle tradičních předpisů předávaných z generace na generaci. Stejně tak se na udržování tradic podílejí malé hospůdky na francouzském venkově, nabízející hostům množství regionálních specialit.
Kulinářské umění se z Francie rozšířilo skoro do celého světa, naši zemi nevyjímaje. Svůj francouzský původ prozrazují mnohé kulinářské pojmy jako bešamel, kotleta, majonéza, omeleta nebo marinování. Francouzská kuchyně je skutečným rájem pro labužníky. Pevně doufáme, že předpisy z této knihy vám poskytnou spoustu nových inspirací a návodů k obohacení a zpestření palety připravovaných jídel. Věříme také, že svým blízkým a hostům popřejete někdy nejen tradiční „dobrou chuť ”, ale také – stejně jako to děláme my na tomto místě – „BON APPÉTIT!”

Francouzská Kuchyně (Czech Edition)
View in iTunes
  • 1,99 €
  • Available on iPhone, iPad, iPod touch, and Mac.
  • Category: Regional & Ethnic
  • Published: 07 March 2012
  • Publisher: O-press
  • Print Length: 128 Pages
  • Language: Czech
  • Requirements: To view this book, you must have an iOS device with iBooks 1.3.1 or later and iOS 4.3.3 or later, or a Mac with iBooks 1.0 or later and OS X 10.9 or later.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this book.