iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn’t open, click the iTunes icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Do you already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download
iTunes for Mac + PC

Italská Kuchyně (Czech Edition)

Světová Kuchyně (v České)

This book is available for download with iBooks on your Mac or iOS device, and with iTunes on your computer. Books can be read with iBooks on your Mac or iOS device.

Description

Jídlo je pro Italy velmi důležité. Průměrný Ital stráví u jídla několik hodin denně. Dovede vychutnat každé sousto a každý doušek vína. Je třeba si však uvědomit, že italská kuchyně je velmi různorodá. Pro každou oblast jsou typická jiná jídla. Významnou roli zde hraje zeměpisná poloha jednotlivých regionů, klimatické zvláštnosti, dostupnost surovin používaných v kuchyni, v neposlední řadě také věrnost dávným tradicím. To vše způsobuje, že prakticky v každé ze čtyř italských oblastí budeme jíst něco jiného, zcela originálního. Pokud se jedná o kuchyni na severovýchodě Itálie, vedou v ní čerstvé ryby z jezera Garda a plody moře z Jadranu. Další místa zaujímá zelenina: hrách, dýně, fazolové lusky, a také maso a sýry. Hodně oblíbené jsou v této oblasti také těstoviny, avšak populárnější je zde polenta vyráběná z kukuřičné mouky a také mnoho variant rizota. V severozápadní Itálii je jídelníček velmi pestrý, a pokrmy vydatné. Skladba jídla je ovlivněna přítomností Alp. Na rozdíl od jiných italských oblastí se zde máslo těší stejné oblibě jako olivový olej. Pro italský severozápad jsou typická jídla z rýže, hlavně rizoto, které zde bojuje o prvenství s těstovinami populárními v celé Itálii. Mezi zdejší speciality patří sýry a lanýže. Neodmyslitelnou součástí aromatických omáček jsou zde česnek, šafrán, bazalka a víno. A čím se vyznačuje kuchyně ve střední Itálii? Jídla připravovaná v Toskánsku, Umbrii a Marche jsou poměrně jednoduchá, ale vydatná. Základem zdejší kuchyně jsou tradiční selská jídla. K jejich přípravě se hojně používá olivový olej, rajčata, fazole, šunka a salámy. V oblasti Emilia – Romagna se vaří poněkud rafinovaněji. Více se používá smetana, různé druhy libových mas, zvěřina, parmská šunka a mortadela a také velmi kvalitní sýry. Čerstvé ryby a plody moře lze koupit přímo na nábřeží, bývají však dražší než maso. Jídla připravovaná na jihu Itálie jsou pestrá a různorodá, stejně jako tamní příroda. Každá oblast má spoustu vlastních vyhlášených specialit. Například těstoviny (pasta) jsou známy v celé Itálii, avšak orecchiette podomácku vyráběné v Apulli, nemají konkurenci. S Neapolí se také spojuje pizza tenká jako oplatek. Sicilské jídlo je jednoduché a zároveň velmi chutné. Na jihu se tradičně konzumuje hodně plodů moře, šťavnatých oliv a suchého bílého vína. Přidáme-li k tomu spoustu čerstvé zeleniny, třeba nádherná voňavá rajčata, obdržíme představu jedné z nejzdravějších evropských kuchyní.
Výjimečnou pozornost si zaslouží v italské kuchyni hlavně antipasti, čili předkrmy. Pro Italy je to pojem velmi široký, předkrmy se podávají jak teplé, tak studené. Předkrm má být lehký a má vhodně navazovat na následující chody. Díky předkrmům zde jídla bývají mnohem pestřejší. Také u nás se italská jídla poměrně často připravují, jedná se ale hlavně o několik základních pokrmů, jako jsou pizzy, špagety, tiramisu. My vás však zveme nyní ke kulinářskému putování od Benátek k Sicílii, od polévky k dezertu… Jsme přesvědčeni, že nám všem tato cesta prospěje a také pomůže ozdravit obsah našich talířů. Přinese nám i naším hostům ničím nezkalenou radost ze stolování. Dobrou chuť!

Italská Kuchyně (Czech Edition)
View in iTunes
  • 1,99 €
  • Available on iPhone, iPad, iPod touch, and Mac.
  • Category: Regional & Ethnic
  • Published: 02 March 2012
  • Publisher: O-press
  • Print Length: 121 Pages
  • Language: Czech
  • Requirements: To view this book, you must have an iOS device with iBooks 1.3.1 or later and iOS 4.3.3 or later, or a Mac with iBooks 1.0 or later and OS X 10.9 or later.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this book.