iPhone Screenshots

Description

Автобуско е апликација која ви обезбедува информации за јавниот автобуски превоз (ЈСП) во Скопје.
Врз основа на Вашата моментна локација, апликацијата ќе ви овозможи брзо и прецизни совети како да стигнете до посакуваната цел.
Покрај тоа, апликацијата може да ви ги прикаже возниот ред, следните автобуси на зададена станица во зададено време, станиците на сите градски и приградски линии на мапа итн.
За користење на мапите е неопходен интернет пристап.
Доколку имате предлози или забелешки за работењето на апликацијата или сте заинтересирани за рекламниот простор, испратете порака на marketing@idividi.com.mk.

**********************

Avtobusko is application which provides information about public transport in Skopje, Republic of Macedonia.
According your position, the application will provide you quick and precise suggestions how to reach the desired destination.
Besides that, the application can show you the timetable, next buses on the given station in certain time, stations of all city lines on the map etc.
If you have any suggestions or comments, or you are interested in advertising space, please send email to marketing@idividi.com.mk
This application is ownership of Makedonski Telekom AD - Skopje.

What's New

Version 1.01

Removed interface bugs

Ratings and Reviews

2.0 out of 5
14 Ratings
14 Ratings
Nasgoreth ,

не симнувај

не ја симнувајте апликацијава, никој веќе не ја средува

ikistojanoski ,

Alo!!!

Nitu raboti online nitu gi ima site linii !!!

Pranx ,

Ima li nekoj???

Ako ste bile voopsto seriozni, sredete ja aplikacijava i dajte nekoj update!!!

Information

Seller
Makedonski Telekom AD - Skopje
Size
910.4 KB
Category
Travel
Compatibility
Requires iOS 3.0 or later. Compatible with iPhone, iPad and iPod touch.
Languages
English
Age Rating
Rated 4+
Copyright
© Makedonski Telekom AD - Skopje
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like