Screenshots

Description

2017 / 28. Ulusal Biyokimya Kongresi - 2017 / 28th National Biochemistry Congress.

Değerli Meslektaşlarımız,

Bu yıl Atatürk Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz ve 19-23 Eylül 2017 tarihinde Erzurum'da yapılacak olan 28. Ulusal Biyokimya Kongresi çok büyük çabayla bir uluslararası kongreye dönüştürülmüştür.

Kongremizin yeni adı Uluslararası Biyokimya Kongresi - 2017 / 28. Ulusal Biyokimya Kongresi olarak değiştirilmiştir.

Kongre özellikle bölgesel öneme sahiptir. İran, Azerbaycan ve Gürcistan’dan konuşmacılarımız vardır. Bu ülkelerden çok sayıda meslektaşımız kongremize ilgi göstermektedir. Bu kongrenin ileride ortak düzenleyeceğimiz başka bilimsel etkinlikler ve organizasyonlar için bir başlangıç olmasını diliyoruz.

Kongrede kendi alanlarında yetkin, dünya çapında iyi bilinen Prof. Khosrow Adeli, Prof. Steven Soldin, Prof. Revaz Solomonia gibi bilimciler uzaktan eğitim, pediyatrik referans aralıklar, pediyatrik obezite, tiroid ve adrenal hastalıklarında kütle spektrometri uygulamaları, bellek oluşumunda moleküler mekanizmalar gibi önemli konularda konuşmalar yapacaktır. Ayrıca ülkemizden ve komşularımızdan da çok sayıda yetkin bilimci Sağlık Bakanlığı uygulamaları, referans aralıkları ve karar sınırları, insülin direnci – metabolik sendrom – obezite – diyabet, klinik laboratuvarda otomasyon, tiroid fonksiyon testlerinin standardizasyonu, kanser biyokimyası, hematoloji/hemostaz laboratuvar yönetimi, lisans ve lisans üstü biyokimya eğitimi, hücre ölümü, kalıtsal metabolik hastalıklar, metot validasyonu ve verifikasyonu, talasemi belirteçlerinin oksidan stres ile ilişkisi gibi konularda konuşacaktır.

Ek olarak, kongre bilimsel programında beş de kurs/çalıştay yer almaktadır: Klinik Laboratuvarda Microsoft Excel ve R Uygulamaları, Biyosensörler, Klinik Laboratuvarda Kütle Spektrometri Uygulamaları, Uygulamalı Moleküler Teknikler, Hemostaz Laboratuvarı Yönetimi.

Bilimsel programda her zaman olduğu gibi çok sayıda genç meslektaşımıza sözlü bildiri sunmaları için yer açılacaktır. Kongreye bir bildiri sunarak katılan çok sayıda genç meslektaşımıza burs imkanı da sağlanacaktır.

Tüm bildiriler SCI-E kapsamında yer alan Turkish Journal of Biochemistry’de yayımlanacaktır.

Kongre kapsamında, özellikle Erzurum’un yerel ve tarihcil değerlerine yönelik zengin bir sosyal program da hazırlanmaktadır.

Sizleri, ülkemizde ilk kez düzenlenen ve Atatürk Üniversitesi'nin ev sahipliğinde özellikle doğu komşularımızın da önemli katılım göstereceği bu uluslararası kongrenin zengin bilimsel ve sosyal programını paylaşmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla.

Dr. Doğan Yücel
TBD ve Kongre Başkanı

Information

Seller
ARBE BILGISAYAR YAZILIM TICARET LTD STI
Size
20.3 MB
Category
Medical
Compatibility
Requires iOS 8.0 or later. Compatible with iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + Cellular, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + Cellular, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi-Fi + Cellular, iPad mini 4, iPad mini 4 Wi-Fi + Cellular, 12.9-inch iPad Pro, 12.9-inch iPad Pro Wi-Fi + Cellular, 9.7-inch iPad Pro, 9.7-inch iPad Pro Wi-Fi + Cellular, iPad Wi-Fi (5th generation), iPad Wi-Fi + Cellular (5th generation), 12.9-inch iPad Pro (2nd generation), 12.9-inch iPad Pro Wi‑Fi + Cellular (2nd generation), 10.5-inch iPad Pro, 10.5-inch iPad Pro Wi‑Fi + Cellular, iPad (6th generation), iPad Wi-Fi + Cellular (6th generation) and iPod touch (6th generation).
Languages
English
Age Rating
Rated 4+
Copyright
© ARBE Yazılım
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer