iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn’t open, click the iTunes icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download the free app DigiGuide by DIGITURK, get iTunes now.

Do you already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download
iTunes for Mac + PC

DigiGuide

By DIGITURK

Open iTunes to buy and download apps.

Description

Digiturk eğlence dünyasının yeni rehberiyle tanışmaya hazır mısınız? Tüm hafta ya da gün içerisinde ne izleyeceğinizi düşünmekten, yüzlerce yayın arasında ilginizi çeken programları seçmeye çalışmaktan, yayın saatini unutup çok izlemek istediğiniz bir filmi kaçırmaktan sıkıldıysanız DigiGuide tam size göre! DigiGuide şimdi iPhone’unuz ile daima elinizin altında.

ARA, İZLE, KAYDET, HATIRLAT

Yüzlerce program içinde kaybolmak, aradığınızı sayfalarca uzunlukta bir listeden bulmaya çalışmak eğer vakit öldürmeye çalışıyorsanız güzel bir yol. Bizim için eğlenceye giden yolda saniyeler önemli! Ve bu, DigiGuide ile arama yapıp, aradığınızı bulmak için yeterli bir süre.

İlginizi çeken programlara kolayca eriştiniz, peki biraz da ön gösterim istemez miydiniz? Fragmanlarımız emrinizde...

Kaçırmak istemediğiniz bir program mı var? Kayıt yapma özelliği olan Digiturk Plus kutusuna sahipseniz iPhone’unuzdan dilediğiniz program için kayıt emri gönderebilirsiniz.

Son zamanlarda yoğunsunuz ve biraz unutkansınız..? Sorun değil; dilediğiniz Digiturk yayını için hatırlatma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Are you ready to meet the new Guide of Digiturk? If you are bored of thinking what to watch or picking your favorites through hundreds of programmes or forgetting its starting time and missing a great movie, DigiGuide will be your super hero! Plus, if you have iPhone, DigiGuide is in your pocket.

SEARCH, WATCH, RECORD, REMIND

If you enjoy killing time, picking your favorite programme from an endless list of shows and loosing you way out is a great way. Seconds matter for us when it comes to entertainment! A couple of second is the time you need to find what you want to watch.

You easily reached your programme in seconds, would you take preview? Try our trailers.

Do you have a programme that you don’t want to miss? If you have DIGITURK+PLUS, you can remotely send a record command via our Iphone application.

You have been busy and forgetting things lately? Not a problem! You can use Reminder Service with any subscription type.

What's New in Version 3.2.3

- Hata düzeltmeler

iPhone Screenshot

iPhone Screenshot 1
iPhone Screenshot 2
iPhone Screenshot 3
iPhone Screenshot 4
iPhone Screenshot 5
DigiGuide
View In iTunes
  • Free
  • Category: Utilities
  • Updated: 09 January 2015
  • Version: 3.2.3
  • Size: 19.9 MB
  • Language: Turkish
  • Developer: Digital Platform Iletisim Hizmetleri A.S

Compatibility: Requires iOS 5.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch. This app is optimised for iPhone 5.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for the current version of this application.