iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn’t open, click the iTunes icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Do you already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download
iTunes for Mac + PC

Velká Kuchařka

This book is available for download with iBooks on your Mac or iOS device, and with iTunes on your computer. Books can be read with iBooks on your Mac or iOS device.

Description

Vilém Vrabec: Velká Kuchařka

Unikátní a přehledně zpracovaný soubor 1740 receptů tradiční české kuchyně pro všechna roční období. Ucelený soubor obsahuje jak úplné základy, tak i složitější pokrmy, které však zvládne i méně zkušený kulinář. Autor kuchařky Vilém Vrabec byl vynikající kuchař a učitel, autor desítek kuchařských knih. Jeho nejvýznamnějším dílem je právě legendární Velká kuchařka, která se neodmyslitelně stala součástí vybavení téměř každé domácnosti. Kvalitní gastronomie, techniky a postupy jsou i krédem Pražského kulinářského institutu, který se zasadil o šíření této unikátní knihy s velkou gastronomickou hodnotou moderní cestou elektronických knih. Věříme, že Vám přinese mnoho užitku.

Upozorňujeme, že kuchařka obsahuje velký počet receptů. Pro rychleší práci s kuchařkou doporučujeme použít alespoň iPad 2. generace. Máte nějaký nápad nebo přání, postřeh, otázku nebo vám kniha nefunguje správně a nepomohlo opětovné stažení? Napište nám na e-mail: info@vrabec-prakul.cz

Screenshots

screenshot 1
screenshot 2
screenshot 3
screenshot 4
screenshot 5
Velká Kuchařka
View in iTunes
  • 9,99 €
  • Available on iPhone, iPad, iPod touch, and Mac.
  • Category: Regional & Ethnic
  • Published: 02 July 2012
  • Publisher: Prakul Production, s.r.o.
  • Print Length: 638 Pages
  • Language: Czech
  • Requirements: To view this book, you must have an iOS device with iBooks 1.3.1 or later and iOS 4.3.3 or later, or a Mac with iBooks 1.0 or later and OS X 10.9 or later.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this book.