iPhone Screenshots

Description

Qırımtatarlar bu - qırımtatarlar aqqında malümat bergen sayttır. Qırımtatarlar ve Qırımnıñ tamır halqınıñ medeniyeti, tarihı ve ananelerinen meraqlanğan er kes bu yerde meraqlı malümatnı tapa bile.
Полное:
Qırımtatarlar bu - qırımtatarlar aqqında malümat bergen sayttır. Qırımtatarlar ve Qırımnıñ tamır halqınıñ medeniyeti, tarihı ve ananelerinen meraqlanğan er kes bu yerde meraqlı malümatnı tapa bile.
Qırımtatarlar - milletimiz içün qıymetli ve müim olğan malümatnı birleştirgen bir entsiklopediyadır. Saytımızda qırımtatar halqınıñ Vatanında ve ondan tış olğan ayatı aqqında malümat berile, medeniy ve diniy haberler aydınlatıla, ana tilimiz ve tarihımız ogretile ve inkişaf ettirile.
Qırımtatarlar saytında bir sıra rubrikalar bar. Rubrikalarda qırımtatarlar aqqında bütün malümat toplana. Şu cümleden: meraqlı zenaatlar, sürgünlik şaatlarınıñ ayat ikâyeleri, Vatanğa avdet yolu, qırımtatar tarihından meraqlı vaqia ve adiseler, Qırımnıñ tarihiy ve ziyaret mekânları, balalar içün ögrenüv programmalar kibi rubrikalar bar. Crimeantatars taqımı aktual mevzularnen bağlı içtimaiy deñevlerni keçire, ana tilimizni ögretmek içün çeşit oyun ve testlerni saytta yerleştire, daima yañı leyhalar üzerinde çalışa. Bir qaç mahsus yapılğan leyhalar çıqara, şu cümleden Qırım mimarcılıq abideleri, Geraylar sülâlesiniñ tarihı, moda ve seyahatlar ile bağlı leyhalar. "Qaradeniz production" studiyası desteginen halqımız içün yañı ve keyfiyetli proyektler yapıla, olarnıñ arasında mizahiy video levhalar, şaqalı şou ve "Canlı ses" balalar istidat yarışı.
Mündericeniñ 90%-nı qısqa video levhalar teşkil ete. Malümat videolarda yazılı şekilde çıqa.
Facebook, OK, VKontakte, Instagram ve Youtube içtimaiy ağlarında 60,000 ziyade abunecimiz bar.

What's New

Version 1.1

Fixed minor bugs

Information

Seller
Elzara Islyamova
Size
15 MB
Category
News
Compatibility
Requires iOS 11.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.
Languages
English
Age Rating
Rated 4+
Copyright
© 2018. CRIMEANTATARS.CLUB
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.