iPhone Screenshots

Description

Aplikacja mobilna Ekomuzeum Doliny Karpia przybliża atrakcje Doliny Karpia prezentujące „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe – pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu. Aplikacja ukazuje ciekawe zakątki, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, poznać unikatową przyrodę, dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa oraz posmakować lokalnej kuchni, szczególnie potraw z wyjątkowych, hodowanych na miejscu ryb. Pozwala również na spotkania z pasjonatami, którzy nie tylko opowiadają o swojej działalności, prezentują niezwykłe wyroby, ale też uczą jak można je zrobić samemu.

Aplikacja prowadzi zarówno szlakiem powszechnie znanych atrakcji turystycznych, jak i w miejsca, których próżno szukać w wielkich przewodnikach. Z aplikacją odwiedzisz m.in. galerie lokalnych artystów, izby regionalne prezentujące dziedzictwo kulturowe czy zabytki związane z historią regionu. Dzięki niej zobaczysz znane w Europie miejsca hodowli karpia zatorskiego i osieckiego, wpisane na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odwiedzisz także łowiska wędkarskie, pasieki i piekarnię, w których posmakujesz lokalnych produktów. Poznasz i zachwycisz się przyrodą Doliny Karpia podczas wycieczek przyrodniczych, spływów kajakowych i rejsów galarem czy też w czasie wizyty w ogrodzie sensorycznym. Dowiesz się również gdzie przytulnie, w ciszy i spokoju przenocować.

Znajdziesz tu też wiele porad praktycznych: gdzie dobrze zjeść, gdzie znaleźć nocleg czy wypocząć na łonie natury. Aplikacja przybliży cykliczne imprezy w regionie, podczas których zasmakujesz w lokalnych specjałach i poznasz dziedzictwo kulturowe Doliny Karpia. Dodatkowo aplikacja prezentuje najciekawsze trasy turystyczne regionu (ścieżki Nordic Walking, trasy rowerowe, questy, ścieżki przyrodnicze).

Aplikacja obejmuje swym zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Dolina Karpia (Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Tomice, Zator).

Ekomuzeum Doliny Karpia powstało przy wsparciu merytorycznym Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych.

Aplikacja powstała w ramach współpracy Stowarzyszenia Dolina Karpia z Lokalną Grupą Rybacką „Żabi Kraj” oraz Lokalną Grupą Rybacką „Dorzecze Soły i Wieprzówki” w ramach środka 4.2 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

Aplikacja wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów. Działa w trybie online i offline. Produkcja: AmistadMobile.pl

What's New

Version 1.2

Aktualizacja bazy danych

Information

Seller
Amistad Spolka Z Ograniczonia Odpowiedzialnoscia
*WEA.AppPages.Size*
15.6 MB
Category
Travel
Compatibility
Requires iOS 6.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.
Languages
English, Polish
Age Rating
Rated 4+
Copyright
© Amistad sp. z o.o
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like