Screenshots

Description

Eurofondy sa v Európskej únii prerozdeľujú už desiatky rokov, ich záber sa neustále rozširuje, plniť deklarovaný cieľ znižovať regionálne rozdiely sa im však veľmi nedarí.

Počnúc májom 2004, kedy Slovensko pristúpilo k Európskej únii a stalo sa jednou z jej členských krajín, dostalo možnosť z rozpočtu EÚ postupne čerpať miliardy eur na realizáciu regionálnej/kohéznej politiky EÚ na svojom území.

Deje sa tak prostredníctvom realizácie projektov, ktoré sú financované z peňazí daňovníkov členských krajín EÚ (z rozpočtu EÚ) a spolufinancované z peňazí daňovníkov Slovenskej republiky (najmä zo štátneho rozpočtu).

Naším cieľom je zverejňovať na jednom mieste informácie o všetkých prijímateľoch, ktorí boli so svojimi projektmi úspešní vo výzvach vyhlasovaných v nie veľmi transparentnom a pomerne korupčnom prostredí na Slovensku.

Chceme na jednom mieste ponúknuť základné informácie o všetkých projektoch a prijímateľoch od roku 2004, teda tak za skrátené programovacie obdobie 2004-2006, za predošlé programovacie obdobie 2007-2013, ako i za aktuálne prebiehajúce programovacie obdobie 2014-2020. Pracujeme na tom, aby sa rozsah zverejňovaných informácií postupne rozširoval a pribúdal.

Zdroj dát

Programovacie obdobie 2004-2006 - > informácie sú z ITMS a boli získané od Centrálneho koordinačného orgánu prostredníctvom infozákona

Programovacie obdobie 2007-2013 - > informácie sú z ITMS a boli získané od Centrálneho koordinačného orgánu prostredníctvom infozákona (stav k aprílu 2016, pracujeme na aktualizácii)

Programovacie obdobie 2014-2020 - > informácie sú z ITMS, ide o tzv. real-time data, ktoré sú priebežne aktualizované a získavané vďaka ich dostupnosti prostredníctvom ITMS 2014+ Open Data API, verzia: 2

Ďakujeme za podporu

Tento portál by nevznikol bez podpory Fondu pre transparentné Slovensko v Nadácii Pontis, vďaka ktorému Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika realizuje projekt Eurofondy otvorene | Vizualizácia a monitoring fondov EÚ.

Information

Seller
Viktor Humaj
Size
41.3 MB
Category
Finance
Compatibility
Requires iOS 10.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.
Languages
English
Age Rating
Rated 4+
Copyright
© 2019 Monitoring fondov EÚ
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.