iPhone Screenshots

Description

Aplikacja mobilna „Nadleśnictwo Gdańsk” prezentuje walory przyrodnicze okolic Trójmiasta, atrakcje regionu oraz infrastrukturę turystyczną. Aby ułatwić odnalezienie interesujących miejsc, baza obiektów podzielona została na kategorie, wśród których są m.in. najciekawsze zabytki, pomniki przyrody, leśniczówki, punkty odpoczynku i biwakowania czy obiekty gastronomiczne. Poszczególne punkty zawierają współrzędne GPS, do niektórych dołączono także audioprzewodnik. Aplikacja zawiera ponadto propozycje gotowych wycieczek: tras rowerowych, pieszych, nordic walking i konnych. Pełną bazę punktów i tras można obejrzeć na mapie. Z poziomu mapy można też przejść do szczegółów wybranego obiektu.
Dzięki rozbudowanej funkcji nawigacji mobilny przewodnik umożliwia wyznaczenie trasy pomiędzy dwoma dowolnymi punktami, będąc poza zasięgiem internetu. Podkłady OpenStreetMap dostępne są offline w dwóch wersjach: podstawowej oraz Hike&Bike, na której zaznaczone są także mniejsze ścieżki leśne i śródpolne.

Mobilny przewodnik pełni ponadto rolę komunikatora pomiędzy turystami i służbami Nadleśnictwa – użytkownik może zgłosić np. nielegalne wysypisko śmieci oraz informowany jest o najważniejszych wydarzeniach w okolicy. Ciekawą funkcję stanowi możliwość nagrania własnej trasy i przesłania jej do serwisu.

Warto pamiętać, że nie wszystkie lasy otaczające Trójmiasto są w zarządzie Nadleśnictwa Gdańsk. Część lasów w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy, jest zarządzana przez miasta. Można to sprawdzić w banku danych o lasach: http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy. Widoczne na mapie obiekty liniowe i punktowe (szlaki itd.) kończą się na granicy zarządu Nadleśnictwa Gdańsk

Interesującą propozycję znajdą tu także miłośnicy szukania skrzynek – aplikacja jest połączona z ogólnopolskim serwisem geocachingowym.

Dziękujemy serdecznie PTTK za udostępnienie opisów szlaków i zdjęć, Dariuszowi Ożarowskiemu z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego za zdjęcia pomników przyrody,

Aplikacja powstała w ramach projektu „Las - drewno - człowiek - kompleksowy program podniesienia świadomości społecznej nt. różnorodności biologicznej na terenie RDLP w Gdańsku”. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego (PL02) „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i został zrealizowany w partnerstwie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku, Nadleśnictwa Elbląg, Gdańsk, Wejherowo oraz partnera z Norwegii Skogbrukets Kursinstitutt, http://www.skogkurs.no/.

Aplikacja używa usług lokalizacji w tle podczas nagrywania trasy. Aby oszczędzać zużycie baterii wyłącz nagrywanie trasy gdy skończysz korzystać z aplikacji.

Produkcja: amistad.pl

What's New

Version 1.4

Dodano funkcję nagrywania trasy

Information

Seller
Amistad Spolka Z Ograniczonia Odpowiedzialnoscia
Size
127.5 MB
Category
Travel
Compatibility
Requires iOS 8.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.
Languages
English, Polish
Age Rating
Rated 4+
Location
This app may use your location even when it isn't open, which can decrease battery life.
Copyright
© Nadleśnictwo Gdańsk
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like