iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn't open, click the iTunes application icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening the iBooks Store.If iBooks doesn't open, click the iBooks app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download the free app Prague Airport – Letiště Praha by Letiště Praha, a. s., get iTunes now.

Already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download

Prague Airport – Letiště Praha

By Letiště Praha, a. s.

This app is only available on the App Store for iOS devices.

Description

Stáhněte si oficiální mobilní aplikaci Letiště Václava Havla Praha a mějte ve vašem zařízení aktuální přehled o všech příletech a odletech z pražského letiště.

Naskenujte čárový kód z palubní vstupenky a přihlaste se k odběru informací u vašeho letu nebo letu vašich nejbližších, na které čekáte na letišti, a díky mobilním notifikacím budete mít vždy údaje o zvoleném letu přímo u sebe.

Využít můžete také novinku v podobě optimální cesty na letiště prostřednictvím městské hromadné dopravy. Z aktuální polohy nebo ze zadané adresy je s ohledem na čas odletu vybraného letu nalezena optimální trasa, jak se nejlépe dostat na Letiště Václava Havla Praha.

Mobilní aplikace vám dále nabídne informace o možnostech parkování přímo na Letišti Václava Havla Praha, typech odbavení a dalších službách. Nechybí přehled všech obchodů a restaurací, do kterých můžete na letišti zavítat, nebo nabídka letištních salónků a VIP služeb.

Letiště Praha, a. s., není poskytovatelem služby MHD navigace, kterou aplikace obsahuje a jejíž poskytovatelem je třetí strana.

---
Download Václav Havel Airport Prague’s official mobile application to get the most current overview of all arrivals and departures to and from the airport in Prague.

Scan the boarding pass barcode and register to receive information about your flight or the flight of your loved ones arriving at the airport. Thanks to mobile notifications, you will always have the selected flight’s data handy.

You can also take advantage of the latest addition to the application – the optimal route to the airport by public transport feature, which suggests the most ideal route to Václav Havel Airport Prague from the current or assigned location based on the departure time of your selected flight.

The mobile application will also provide you with information about the parking options available directly at Václav Havel Airport Prague, ways of check-in and additional services, including a complete list of the shops and restaurants you can visit at the airport. You will also find information about the airport lounges and VIP services.

Prague Airport is not the provider of the Public Transport Navigation Service included in the application. This service is provided by a third party.

What's New in Version 1.4.5

oprava MHD navigace

Screenshots

iPhone Screenshot 1
iPhone Screenshot 2
iPhone Screenshot 3
iPhone Screenshot 4
iPad Screenshot 1
Prague Airport – Letiště Praha
View in iTunes
This app is designed for both iPhone and iPad
  • Free
  • Category: Travel
  • Updated:
  • Version: 1.4.5
  • Size: 8.1 MB
  • Languages: English, Czech
  • Seller:

Compatibility: Requires iOS 7.1 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Customer Ratings

This application hasn’t received enough ratings to display a summary.