iPhone Screenshots

Description

Aplikacja zawiera grupę questów z regionu Żywiecczyzny - Ślemienia, Rychwałdu, Łysiny i Świnnej. Trasy questów są tak przygotowane by można było je przejść w około 1-1,5 godziny. Na trasie wędrówki znajdują się miejsca-przystanki, do których użytkownik ma dotrzeć. Analogicznie, jak dzieje się to w queście tradycyjnym - w formie wydruku na papierze. Po dojściu na miejsce aplikacja lokalizuje użytkownika i informuje go o tym wibracją i dźwiękiem. Wówczas pojawiają się na ekranie pytania odnoszące się do otoczenia lub wiedzy o danym miejscu. Po wpisaniu z klawiatury odpowiedzi na pytania pojawia się opis kolejnego miejsca, do którego należy dotrzeć. W międzyczasie użytkownik zobaczy ekran z uzupełniającym się sukcesywnie hasłem questu. Zwieńczeniem wędrówki po questach jest dyplom, który można uzupełnić i podzielić się informacją o nim w portalach społecznościowych. Można też - w osobnej zakładce - zapisywać przebyte trasy questowe. Aplikacja wykorzystuje multimedia i geolokalizację, by urozmaicić i uatrakcyjnić rozwiązywanie questów. Dodatkowo oferuje wirtualny dyplom - co może być przydatne w sytuacji gdy drewniana skrzyneczka jaka występuje w questach tradycyjnych, jest w danym okresie trudno dostępna np. ulokowana jest w sklepie czy innym obiekcie, który nie jest otwarty 24h na dobę. Ważnym atutem może być też system "pomocy", który spowoduje, że nawet jeśli nie znamy odpowiedzi na jakieś pytanie, nie musimy przerywać całej zabawy. Liczba wykorzystanych podpowiedzi zostanie odnotowana w statystykach danego questu.

W aplikacji Żywieckie Questy są do wyboru 4 questy o zróżnicowanej tematyce.
1) Po gminie Ślemień poprowadzi nas quest „Jak to w państwie ślemeńskim bywało”,
2) Świnną zwiedzimy „Spacerem po zboczach Łyski”,
3) „W drodze do zamczyska” zapoznamy się z terenami gminy Łękawica,
4) „W sercu Rychwałdu” poszukamy tajemnic gminy Gilowice.

Aplikacja powstała dzięki Żywieckiej Fundacji Rozwoju, organizacji, która aktywnie zaangażowana w promocję i rozwój Żywieccyzny od 2003 r. Fundacja jest funduszem lokalnym, który poprzez działalność dotacyjną i edukacyjną rozwija organizacje pozarządowe i mieszkańców powiatu żywieckiego.
Wesprzyj nas wpłacając darowiznę na konto nr 96 2130 0004 2001 0224 8276 0001 Dziękujemy!

Aplikacja używa lokalizowania GPS w tle podczas uruchomionego questu. Zakończ quest przed zamknięciem aplikacji aby oszczędzić zużycie baterii.

Kontakt:
e-mail: zfr@beskidy.org.pl
www.zfr.beskidy.org.pl

Strona aplikacji:
http://zfr.beskidy.org.pl/projekty/aplikacje/mobilne-questy/
http://www.facebook.com/zywieckiequesty

Produkcja:
Amistad sp. z o.o.


Projekt sfinansowano ze środków Osi 4 „Leader” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, operacje z zakresu małych projektów finansowanego z krajowych środków publicznych i środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2007-2013.

What's New

Version 2.0

Dostosowanie do iOS 9

Information

Seller
Amistad Spolka Z Ograniczonia Odpowiedzialnoscia
Size
36.3 MB
Category
Travel
Compatibility
Requires iOS 7.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.
Languages
English, Polish
Age Rating
Rated 4+
Copyright
© Amistad sp z o.o
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like