iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn't open, click the iTunes application icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening Apple Books.If Apple Books doesn't open, click the Books app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download

Maisto produktų kokybės nustatymas

Maisto produktų kokybės nustatymas

This book is available for download with Apple Books on your Mac or iOS device. Multi-touch books can be read with Apple Books on your Mac or iOS device. Books with interactive features may work best on an iOS device. Apple Books on your Mac requires OS X 10.9 or later.

Description

2002 m. sausio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 178/2002 maistas apibrėžtas taip: „Maistas – tai perdirbtas, perdirbtas iš dalies arba neperdirbtas produktas ar medžiaga, skirta žmogui nuryti arba pagrįstai tikintis, kad ji bus nuryta. Maistui taip pat priskiriami gėrimai, kramtomoji guma ar bet kuri kita medžiaga, įskaitant vandenį, apgalvotai įdėta į maistą jį gaminant, ruošiant ar apdorojant.“
Maistinės medžiagos – žmogaus organizmui būtinos maisto sudėtinės dalys (maiste esantys baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai, mineralinės ir kitos medžiagos bei specialūs maisto papildai – vitaminai, mineralinės ir kitos medžiagos). 
Maisto produktai – tai tam tikrų fizinių savybių daugiakomponentės sistemos, sudarytos iš organinių ir neorganinių medžiagų, tenkinančios žmonių kasdieninius poreikius. 
Žmogaus poreikis maitintis susijęs su žmogaus fiziologinėmis reikmėmis, socialiniais, ekonominiais ir kultūriniais interesais. Maistu tenkinamos ne vien fiziologinės reikmės, bet garantuojamas ir organizmo optimalus augimas, vystymasis ir funkcionavimas. 
Maisto medžiagos atlieka organizmo energijos, plastines ir reguliavimo funkcijas. Maisto fizinės savybės turi atitikti žmogaus virškinimo organų galimybes. Įvairaus amžiaus ir sveikatos, įvairių profesijų žmonių fiziologinės reikmės yra nevienodos, todėl maisto sudėtis ir savybės būtinai turi būti formuojamos pagal šias reikmes.

Screenshots

screenshot 1
screenshot 2
screenshot 3
screenshot 4
Maisto produktų kokybės nustatymas
View in iTunes
  • Free
  • Available on iPad, iPhone and Mac.
  • Category: Textbooks
  • Published: Aug 01, 2015
  • Publisher: UtenosRPMC
  • Seller: UtenosRPMC
  • Print Length: 139 Pages
  • Language: Lithuanian
  • Version: 1.0
  • Requirements: This book can only be viewed on an iOS device with Apple Books on iOS 12 or later, or an iPad with iBooks 2 or later and iOS 5 or later, an iPhone with iOS 8.4 or later, or a Mac with OS X 10.9 or later.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this textbook.