iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn't open, click the iTunes application icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening Apple Books.If Apple Books doesn't open, click the Books app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download

Makaronų gamybos žaliava ir maisto priedai

Makaronų gamyba

This book is available for download with Apple Books on your Mac or iOS device. Multi-touch books can be read with Apple Books on your Mac or iOS device. Books with interactive features may work best on an iOS device. Apple Books on your Mac requires OS X 10.9 or later.

Description

Vyrauja nuomonė, kad makaronai yra itališkas patiekalas, tačiau istorijos šaltiniai rodo, kad į Italiją jie buvo atvežti iš Kinijos. Kinijoje naudojamos dvi pagrindinės makaronų rūšys – makaronai iš kiaušinių, panašūs į spagečius ir makaronai, pagaminti iš ryžių, dar vadinami „stikliniais“.
Į Italiją lakštiniai greičiausiai atkeliavo XIII amžiuje ir lėmė daugybės europietiškų makaronų rūšių atsiradimą.
Žodis „pasta‟ (taip daugelyje kalbų vadinami įvairių rūšių makaronai) yra kilęs iš italų kalbos ir reiškia „tešla“. Šis visų mėgstamas patiekalas tradiciškai gaminamas iš miltų, vandens ir druskos. Kartais į makaronų tešlą dedama aliejaus ir kiaušinių.
Makaronai turi apie 12 % vertingų baltymų, 70–75 % angliavandenių, šiek tiek riebalų, kalcio, geležies ir amino rūgščių. Angliavandeniai yra pagrindinis žmogaus energijos šaltinis. Makaronus galima gaminti ne tik iš kviečių, bet ir iš ryžių, grikių miltų, rupių kvietinių miltų tešlos.
Spėjama, kad į Lietuvą makaronus atvežė italų meistrai XVIII amžiuje. Iki XX amžiaus pradžios makaronus gamindavo kepėjų cechai, vėliau kepyklos. Po pirmojo pasaulinio karo makaronai į Lietuvą buvo importuojami iš Vokietijos, JAV, Olandijos. XX amžiaus 5 dešimtmetyje Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose prie kepyklų jau veikė modernizuoti, mechanizuoti makaronų gamybos cechai, kur buvo gaminami vamzdeliniai, figūriniai makaronai, lakštiniai ir vermišeliai.

Screenshots

screenshot 1
screenshot 2
screenshot 3
screenshot 4
screenshot 5
Makaronų gamybos žaliava ir maisto priedai
View in iTunes
  • Free
  • Available on iPad, iPhone and Mac.
  • Category: Textbooks
  • Published: Aug 01, 2015
  • Publisher: UtenosRPMC
  • Seller: UtenosRPMC
  • Print Length: 131 Pages
  • Language: Lithuanian
  • Version: 1.0
  • Requirements: This book can only be viewed on an iOS device with Apple Books on iOS 12 or later, or an iPad with iBooks 2 or later and iOS 5 or later, an iPhone with iOS 8.4 or later, or a Mac with OS X 10.9 or later.

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this textbook.