iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn't open, click the iTunes application icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening Apple Books.If Apple Books doesn't open, click the Books app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download

2. Sınıflar Görsel Sanatlar Dersi

by Eyüboğlu Eğitim Kurumları

This course material is only available in the iTunes U app on iPhone or iPad.

Course Description

Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda öğrenciler Görsel Sanatlar derslerinde, gelişim özellikleri göz önünde tutularak, kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, yapıcı, yaratıcı ve üretken, milli kültür değerlerini benimsemiş fertler olarak,  sanat konusunda tartışabilen, sanat etkinliklerine katılımı davranış haline getirebilen bireyler olarak yetişirler.

“Görsel Sanatlar” dersinde başlıca hedeflerimiz öğrencilerimizin estetik duyarlılıklarını geliştirmek, bakmayı, görmeyi öğretmek, onların çok yönlü bireyler olmalarını sağlamaktır. Bu bağlamda, yaratıcı, eleştirel gözlere sahip, özgüvenli bireylerin yetişmesinde görsel sanatların payı yadsınamaz.

Görsel sanatlar dersinin başlıca hedefleri üç alanda toplanır.İlk alan “Görsel Biçimlendirme” de daha çok el-göz koordinasyonunu geliştirmek, yaratıcılığı ortaya çıkarmak ve estetik bilinç kazandırmak hedeflenir. İkinci alan “Görsel Sanat Kültürü”nde yalnızca görsel sanat kültürü değil, aynı zamanda çevre bilinci ve insanların çeşitli kültürel faaliyetleri de incelenerek görsel sanatlarla ilişkilendirilir. Üçüncü alan ise“Müze Bilinci”nin içerdiği derslerde ise müzeler ve galeriler sunumlarla, gezilerle, yerinde yapılan incelemelerle tanınır. Amaç, çocuklara müze ve galeri gezme alışkanlığı kazandırmak, gezdiği bu yerleri de bilinçli gözlerle inceleyebilmesini sağlamaktır.
2. Sınıflar Görsel Sanatlar Dersi
View in iTunes

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this course.