iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn't open, click the iTunes application icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening Apple Books.If Apple Books doesn't open, click the Books app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download

Fen Lisesi 9. Sınıf Matematik

by Eyüboğlu Eğitim Kurumları

This course material is only available in the iTunes U app on iPhone or iPad.

Course Description

Bildiğiniz gibi matematik sadece sayma, hesaplama, çizim ve ya ölçüm yapmayı  değil aynı zamanda düşünme ,sonuca varma, gözlem ve deney yapmayı da gerektiren bir disiplindir. Eyüboğlu Eğitim kurumlarında  siz öğrencilerimize öğrendiğiniz matematik bilgilerinin anlamlı gelmesi için öğrendiklerinizi  günlük hayat ile ilişkilendirebileceğiniz  ortamlar sunulur. Bu çalışmalar yapılırken sizlerin  kişisel ihtiyaçlarınız ve farklılıklarınız göz önüne alınır.

Programımızın amacı, sizlerin matematiksel gelişimlerine yardımcı olurken, aynı zamanda yurt içinde yapılan sınavlar ile yurtiçi ve yurt dışında yapılmakta olan yarışmalara hazırlanmanıza katkıda bulunmaktadır.

Bu yıl günlük hayat problemlerini çözmek,analiz etmek,araştırmak,genellemek için kullanabileceğiniz yöntemler geliştireceksiniz.Tüm bu çalışmaları yaparken aynı zaman da eğleneceğinize de  inanıyoruz. 

Hazırsanız bu yıl işleyeceğimiz ünitelerin neler olduğuna bakalalım.

9. sınıf matematik dersine daha önce hiç öğrenmediğiniz bir ünite olan Mantık ile başlayacak bu ünitede ispat yöntemlerini de öğreneceksiniz. Yıllardır bildiğiniz  kümeler konusunu daha detaylı öğrenecek bağıntı, fonksiyon ünitelerinin kümelerle ilgisini keşfedeceksiniz. Son olarak sayılar ünitesinde sayıların gizemi ile tanışacaksınız.

Fen Lisesi 9. Sınıf Matematik
View in iTunes

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this course.