iTunes

Opening the iTunes Store.If iTunes doesn't open, click the iTunes application icon in your Dock or on your Windows desktop.Progress Indicator
Opening Apple Books.If Apple Books doesn't open, click the Books app in your Dock.Progress Indicator
iTunes

iTunes is the world's easiest way to organize and add to your digital media collection.

We are unable to find iTunes on your computer. To download from the iTunes Store, get iTunes now.

Already have iTunes? Click I Have iTunes to open it now.

I Have iTunes Free Download

Otwarte Zasoby Edukacyjne

by Centrum Cyfrowe

This course material is only available in the iTunes U app on iPhone or iPad.

Course DescriptionOpis kursu

Celem kursu jest przede wszystkim wprowadzenie w tematykę otwartych zasobów oraz przekazanie podstawowych umiejętności ich pozyskiwania, dostosowywania do swoich potrzeb i dalszego udostępniania. Poznasz efektywne sposoby selekcji i wykorzystania materiałów opracowanych przez innych. Podczas kursu będziesz mieć okazję poznać innych nauczycieli, dyskutować z nimi i uczyć się wzajemnie o procesie adaptacji. Kurs będzie okazją do tego, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i stać się częścią społeczności praktyków korzystających z otwartych zasobów online.
Jeśli planujesz zacząć korzystać z OZE we własnej praktyce dydaktycznej kurs będzie dla ciebie świetnym punktem startowym, który da ci szeroki ogląd na otwartość i zasoby. Jeśli już posiadasz takie doświadczenia, ale stale szukasz okazji, aby stworzyć i podzielić się samodzielnie opracowanymi materiałami dydaktycznymi z innymi, kurs to także dobre miejsce dla ciebie. Dodatkowo to szansa na poznanie innych osób, refleksję i dyskusję w gromie akademików.

Rezultaty

Po zakończeniu kursu będziesz:
● rozumieć korzyści i wyzwania wynikające z korzystania z Otwartych Zasobów Edukacyjnych;
● potrafił/ła wyszukiwać, selekcjonować i oceniać Otwarte Zasoby Edukacyjne;
● rozumieć proces adaptacji i ponownego wykorzystania Otwartych Zasobów Edukacyjnych do celów dydaktycznych.

Zaplanuj swój udział w kursie

Kurs rozpisany został na 4 tygodnie, ale możesz zrealizować go w dowolnym tempie. W każdym tygodniu realizowany jest jeden temat. Przystępując do kursu powinieneś/powinnaś zaplanować około 3 godziny na pracę tygodniowo. Kurs został zaplanowany z myślą o współpracy i dyskusji między uczestnikami i uczestniczkami, jeśli w danym momencie nie będzie innych uczestników kursu będziesz potrzebować partnera lub partnerki do realizacji zadań. Wystarczy ktoś kogo możesz poprosić o opinię do zadań. Jeśli nie znajdziesz takiej osoby napisz do nas maila.

To w jaki sposób będziesz angażować się w przebieg kursu zależy od ciebie. W wersji podstawowej możesz realizować go samodzielnie poprzez studiowanie materiałów i wykonywanie ćwiczeń. Możesz brać udział w dyskusjach z uczestnikami i cotygodniowych webinarach. Szczególnie zachęcamy cię jednak, abyś dzielił/ła się swoją wiedzą, doświadczeniem i refleksjami z kursu w twoim miejscu pracy. Jeśli to możliwe zachęć swoich współpracowników i jako grupa bądźcie obecni na kursie, dyskutujcie online, ale także offline. Taka forma zaangażowania w kurs będzie dla ciebie i twoich kolegów i koleżanek z pracy świetną okazją do refleksji nad OZE w waszym, unikatowym kontekście.

Jeśli planujesz pisać o swoim udziale w kursie na Twitterze - oficjalny hastag dla kursu to #explOERer.


Czy jesteś gotów, aby rozpocząć kurs?

Pytania?
Jeśli masz pytania dotyczące kursu, napisz do nas na adres: kamilsliwowski@gmail.com

Podziękowania

Ponieważ kurs dotyczy Otwartych Zasobów Edukacyjnych i ich adaptacji, podczas opracowania jego zawartości celowo i świadomie wykorzystaliśmy istniejące otwarte zasoby wszędzie, gdzie było to możliwe. Sam kurs jest także udostępniony na licencji Creative Commons umożliwiającej adaptację. Wszystkie wykorzystane zasoby zostały precyzyjnie oznaczone pod względem źródła i autorstwa.
Kurs jest częścią projektu ExplOERer, realizowanego przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, którego celem strategicznym jest promocja trwałości Otwartych Zasobów Edukacyjnych poprzez ich adaptację i ponowne wykorzystanie w kontekście zawodowym.
Polską wersję kursu opracowały Karolina Grodecka i Kamil Śliwowski.Otwarte Zasoby Edukacyjne
View in iTunes

Customer Ratings

We have not received enough ratings to display an average for this course.